Střípky duší

4. července 2013 v 13:50 | Zoe |  Recenze

Název: Střípky duší
Autor: Mary Lindseyová
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 302
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány

Lenziin otec, který před roklem spáchal sebevraždu vždy trpěl schizofrenií a Lenzi věří, že má stejný problém a proto polyká prášky po hrstích a děsí hlasů které slyší na každém rohu, hlasů, které volají o pomoc.
Lenzi Andersnová vždy milovala skládání origami a hudbu. Hudba ji vlastně nejvíce spojovala s jejím přítelem Zakem, hráčem na kytaru ve své kapele.

V den jejích sedmnáctých narozenin, potká Lenzi na hřbitově Aldena Thomase, kluka, který ji jako jediný nepovažuje za blázna. Vysvětlí jí, že ona schizofrenií netrpí, umí komunikovat s duchy a pomoct jim, je mluvčí a on byl prý jejím strážcem po celá staletí.
Tomu se ale Lenzi nechce věřit...

Po několika dnech ale začíná Aldenovi důvěřovat, Alden Lenzi ukazuje vzpomínky z minulých životů a společně pomáhají bloudícím duším, Lenzi začíná trávit víc a víc času s Aldenem a zapomíná na zuřícího Zaka.
Pak před ní stojí velké rozhudnutí Zak, nebo Alden?
Její rozhodnutí jí ale naštvaný Zak moc neulehčuje...

Mezitím Lenzi pozná i duše, které nejsou zas tak dobromyslné jako ostatní, zlovolné duše, ty, proti kterým musí Lenzi bojovat.

Dokáže to, dokáže být silná jako byla ve svých minulých životech? Rozhodne se správně a porazí zlovolnou duši?

To se dozvíte po přečtení této fantastické knížky.

°°°

Můj názor na knížku je velmi kladný knížka se mi moc líbila a můžu bez ostychu říct, že patří mezi nejlepší knížky co jsem kdy četla.

Má sice pár svých chyb, ale většinou jsou to jen nepodstatné detaily, které lze snadno přehlédnout.

Co se týče postav, Lenzi mi nevadila, ze začátku sice byla lehce ufňukaná, ale nakonec se z ní vyklubala zodpovědná a sympatická hlavní hrdinka.

Jestli ale jde o postavy které jsem neměla moc v oblibě, patřil mazi ně Zak, Lenziin přítel, na můj vkus byl až příliš vyzývavý, žárlivý a opilý...

No a málem bych zapoměla na Aldena, ze začátku sice trochu zvláštní a upjatý na neustálé dodržování pravidel...což mi na něm vadilo dost, ale jinak bych zbytek jehpo vlastností zařadila mezi kladné.

Celá knížka na mě působilůa moc hezky...

Nejzajímavější však byly části ve kterých přišly bloudící duše s přáním, aby jim Lenzi pomohla a ještě zajímavějším tématem byla část kde jim Lenzi pomáhala.

Už se moc těším na příští rok, protože má vyjít i další díl, na které ale autorka teprve pracuje...

Ukázka z knihy:


"Budu tě mít. Jsi moje. Vzdej se."
"Nikdy nebudu tvoje. Nikdy se nevzdám!"
Břichem mi projela ostrá bolest. Viděla jsem, že mi tričkem prosakují kapky krve. Utíkej! Rychle jsem se vyzula z těch červených bot. Slyšela jsem, jak se mi vysmívá, když jsem brala schody po dvou dolů k parkovišti. Utíkej! Musela jsem se dostat pryč. Další seknutí přes břicho.
"Nikdy!" Řvala jsem a utíkala mezi auty k ruskému kolu. Měla jsem pocit, že mi něco drásá vnitřnosti, jako když se trhá suchý zip. Alden měl pravdu. Nebyly to jenom hlasy. Tenhle hlas mi způsoboval krvácení. Vstoupil do mého těla. A já jsem teď hostila jeho duši. (str. 54)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elenya | Web | 5. července 2013 v 0:26 | Reagovat

Dle popisku to vypadá zajímavě. Mám ráda tématiku s duchařinou, ať už to je jakékoliv odvětví. Také se k tobě musím přidat, že nemám v lásce ufňukané postavy. :)

2 Else Michelle | Web | 5. července 2013 v 13:10 | Reagovat

Och, to musí být vážně zajímavá knížka. Podívám se po ní v knihovně :)

3 nhoriel | Web | 7. července 2013 v 14:26 | Reagovat

Zní to docela dobře, ale jakmile jsem narazila na "tradiční trio", hned mě zájem zase přešel. Nepochybuji o tom, že knížka bude jistě skvělá - bezva zápletka, čtivý text, sympatičtí hrdinové... Ale já v tom zkrátka vidím to tradiční zápletku YA knih pro holčiny - dva kluci, jedna dívka a vyber si. Prostě takové to ohrané téma...
Tudíž já ji nejspíše nevyhledám a zůstanu věrná svým masakrům :D

4 angel-zoe | Web | 7. července 2013 v 22:43 | Reagovat

[3]: To musím souhlasit, vlastně mě ty zamilovaný trojúhelníčky pořádně štvou, ale v téhle knížce mi to nějak zvlášť nevadilo...:)

5 Susan Thomas | E-mail | Web | 6. srpna 2014 v 23:14 | Reagovat

Ahoj,
ráda bych tě informovala o knize Nenávidím a miluji, kterou jsem napsala pod pseudonymem Susan Thomas. Jelikož začínající autor tvrdou skývu chleba má, snažím se ji tímto způsobem trošku zviditelnit. Snad mi to odpustíš. :) Kdybys měla zájem, právě probíhá soutěž o výtisky na stránce http://www.stmivani.eu/34-souteze/soutez-o-knihu-nenavidim-a-miluji-od-susan-thomas/.
Více informací o knize, první kapitola i o tom, kde knihu zakoupit můžeš najít na stránkách:  http://www.nenavidimamiluji.cz.
Děkuji a přeji pěkné dny
Ať se splní i tvé sny
Susan Thomas
SusanThomasBook@gmail.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama